Kraniosakrální terapie

[et_pb_section admin_label=“section“ background_image=“https://zaneta-scupalova.cz/wp-content/uploads/wrapper-bg.jpg“ transparent_background=“off“ allow_player_pause=“off“ inner_shadow=“off“ parallax=“off“ parallax_method=“off“ padding_mobile=“off“ make_fullwidth=“off“ use_custom_width=“off“ width_unit=“on“ make_equal=“off“ use_custom_gutter=“off“][et_pb_row admin_label=“row“][et_pb_column type=“4_4″][et_pb_text admin_label=“Text“]

Kraniosakrální terapie
Je velmi jemná, manipulativní technika. Používá se k nacházení a řešení problémů a podporuje přirozený mechanismus člověka k vylepšení fungování mozku a míchy, k rozptýlení negativních důsledků stresu a zlepšení celkového zdraví a zvýšení imunity.
Tato metoda vychází z poznání, že každému fyzickému projevu nemoci předchází dlouhodobá disharmonie na jemnohmotné úrovni a že mezi pánví (os sacrum) a lebkou (cranium) existuje významná souvislost, která se projevuje v páteřním kanálu, který tvoří spojení mezi kostí křížovou a lebkou.
Zde pulzuje energie – liquor cerebrospinalis (mozkomíšní mok), který omývá, vyživuje, detoxikuje a chrání jako tekutina náš mozek a míchu a je kraniosakrálním systémem pumpován s frekvencí 6 – 10 krát za minutu.
Jemná vibrace, která při tom vzniká, se šíří do celého těla.
Techniky kraniosakrální terapie jsou zaměřeny na nejvyšší možnou harmonizaci energie a tím na aktivaci vlastních, samoléčebných schopností těla.
Jedním z pilířů kraniosakrální terapie je využití vzájemné propojenosti jednotlivých částí těla s orgány, energetickými centry, emocemi, mentální a duchovní rovinou.
Jejich vzájemným ovlivňováním touto velmi jemnou technikou dotykového i bezkontaktního působení na člověka se tak spouští podvědomé samoléčící procesy v lidském těle, které napomáhají k obnově a udržení zdraví.

Osvědčuje se zejména při:
– Bolestech hlavy, migrénách, napětí, poruchách rovnováhy, závratích
– Bolestech zad a páteře (výhřezy plotének, stenóza páteře, skolióza..)
– Dysfunkcích končetin, chronické únavě a stresu
– Při depresivních stavech a pooperačních stavech
– Po fyzických a psychických traumatech
– Při problémech motorické funkčnosti, při RS
– Při ostatních poruchách CNS (autismus, Parkinsonova choroba, Alzheimer..)
– Při stavech po infarktu atd.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]